Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Zatrzymał auto, by pomóc pieszej. Po chwili doszło do karambolu [zdjęcia wideo]

W ubiegłą sobotę 7 grudnia na ulicy Piastowskiej w Chełmku doszło go groźnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego, dwóch ciężarówek i autokaru, w którym podróżowało ok. 30 pasażerów. Cale zdarzenia zarejestrowała kamera monitoringu.

Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Chevrolet zatrzymał się w rejonie przejścia dla pieszych, aby wraz z pasażerką udzielić pomocy pieszej, która przewróciła się na chodniku. Kierujący włączył światła awaryjne i zamierzał wysiąść z pojazdu, aby ruszyć z pomocą leżącej na chodniku kobiecie.

Jadący za nim samochód ciężarowy marki Man nie zdołał jednak w porę wyhamować, w wyniku czego bokiem uderzył w tył chevroleta. Z kolei jadący za nimi kierowca autobusu próbując ominąć pojazdy, zjechał z jezdni uderzając w witrynę sklepową, a następnie w przystanek autobusowy. Za autokarem jechała ciężarówka marki Mercedes Benz, której kierowca również próbując uniknąć najechania na pojazdy zjechał z jezdni i uderzył w słup energetyczny. 

Nikt z około 35 uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Do szpitala trafiła 71-letnia piesza, która przewróciła się na chodniku.

Kierowca ciężarówki i kierowca autokaru zostali ukarani mandatami karnymi. Rozpatrywana jest jeszcze kwestia kierowcy ciężarówki marki Man który wjechał w słup.  

(fot. KWP w Krakowie, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone