Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Miał wieźć autokarem małe dzieci. Był pod wpływem alkoholu [zdjęcia]

Blisko setka małych dzieci nie pojechała na wycieczkę, ponieważ oba autokary, które wysłał po nie przewoźnik nie powinny były poruszać się po drodze. Pierwszy miał niesprawny układ hamulcowy, drugi brak badań technicznych. Ponadto, kierujący jednym z autobusów był pod wpływem alkoholu.

Dyrekcja przedszkola ze Świebodzina zwróciła się do służb o skontrolowanie pojazdów, którymi blisko setka przedszkolaków miała jechać na wycieczkę do teatru w Zielonej Górze.

Na miejscu pojawił się patrol Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrola stanu trzeźwości jednego z kierujących autokarem mężczyzn wykazała, iż może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol policji.

Badanie wykazało 0,32 promila alkoholu w jego organizmie. Podczas kolejnych czynności funkcjonariusze ustalili, że pojazd nie posiada również badań technicznych dopuszczających go do jazdy oraz przewozu osób. Inspektorzy w trakcie kontroli drugiego pojazdu ujawnili także awarię sprężarki.

Na wycieczkę nie pojechało 92 dzieci. Dzięki czujności dyrekcji przedszkola udało się zapobiec ewentualnej tragedii.

Kierowca autokaru, który był w stanie po użyciu alkoholu za swoje czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie, na przewoźnika nałożone zostaną kary za stan techniczny pojazdów, które wysłał do przewozu dzieci.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone