Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Z więzienia zlecił zabójstwo trzech osób. Wśród nich znalazła się żona prokuratora (zdjęcia)

Policjanci stołecznego Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw zatrzymali na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie pięć osób. Wśród nich jest zleceniodawca zabójstwa trzech osób o ps. „Fama”.

Sprawa swój początek miała w październiku 2019 r. To wtedy policjanci Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji zatrzymali między innymi 41-letniego wówczas mężczyznę o pseudonimie „Fama”, który miał zlecić podpalenie klubu rozrywkowego na terenie warszawskiego Śródmieścia. Straty związane z pożarem zostały oszacowane na 5,5 miliona złotych. W lutym tego roku „Fama” został wyrokiem sądu pierwszej instancji skazany na 25 lat pozbawienia wolności, jednocześnie odsiaduje również prawomocny wyrok 4 lat więzienia. Będąc już w areszcie 43-latek nie zaprzestał swojej przestępczej działalności.

W toku postępowania sądowego miał zlecić zabójstwo trzech osób. Wśród nich znalazł się świadek postępowania, żona prokuratora oskarżającego w sprawie mężczyzny oraz sędzia orzekający wyrok. Miał mu w tym pomóc 23-letni pasierb, który jak ustalili prowadzący sprawę funkcjonariusze Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, zbierał informacje dla „Famy”na temat osób, na które 43-latek wydał zlecenie zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

We wtorek na terenie warszawskiego Targówka policjanci z Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw wspierani przez funkcjonariuszy SPKP z Warszawy i Radomia przeprowadzili działania, podczas których zatrzymali dwie osoby mające związek ze sprawą. Jedną z tych osób jest mecenas, którą policjanci zatrzymali za utrudnianie postępowania, drugą natomiast 23-letni pasierb „Famy”.

Na przesłuchanie do Komendy Stołecznej Policji zostali także doprowadzeni z aresztu 43-letni „Fama” i 41-latek, który miał przyjąć zlecenie zabójstwa.

Podczas wtorkowych działań policjanci zatrzymali również 48-letniego męża prawniczki. W jego mieszkaniu znaleźli amunicję, na którą nie miał pozwolenia.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. 43-latek o pseudonimie „Fama” odpowie za nakłanianie do zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także nakłanianie do rozboju. Jego 23-letni pasierb będzie sądzony za pomoc w dokonaniu zabójstwa. Ten sam zarzut usłyszał 41-latek, który dodatkowo odpowie za pomocnictwo w spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za utrudnianie postępowania natomiast odpowie 48-letnia adwokat reprezentująca „Famę”. Zarzuty usłyszał również 48-letni adwokat. Będzie odpowiadał za nielegalne posiadanie amunicji.

Wszyscy zatrzymani wczoraj zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

(fot. KSP)

Komentarze wyłączone