Sobota, 08 maja 202108/05/2021

19-latek wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle i potrącił matkę z córką [foto]

Do zdarzenia doszło w środę po południu w Sochaczewie. 19-letni kierujący samochodem nie oczyścił szyb auta ze szronu i wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle doprowadzając do potrącenia matki z dzieckiem. Obie poszkodowany zostały przetransportowane do szpitala.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 19-letni kierujący samochodem osobowym wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle, po czym potrącił dwie osoby – 41-letnią kobietę i jej 14-letnią córkę. W wyniku zdarzenia poszkodowane z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala.

Samochód, którym jechał sochaczewianin miał zaszronione szyby. Kierowca oczyścił jedynie kawałek szyby czołowej na wysokości swojej twarzy. Nie mógł w ten sposób obserwować w prawidłowy sposób sytuacji na drodze, a także poza nią. Jego pole widzenia było bardzo ograniczone.

Badanie wykazało, że 19-latek był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego, 19-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

1 komentarz

  1. zabrać gnojowi dożywotnio PJ