Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

10-latek śmiertelnie potrącony przez auto osobowe. Policja zatrzymała kierowcę BMW ZDJĘCIA

W miejscowości Wawrów w woj. lubuskim, kierowca auta osobowego potrącił 10-letniego chłopca i uciekł z miejsca zdarzenia. Dziecko, mimo podjętej reanimacji zmarło. W sobotę popołudniu policja poinformowała, że zatrzymała 26-letniego kierowcę BMW, podejrzanego o potrącenie chłopca.

Do tragedii doszło w piątek przed północą w miejscowości Wawrów w powiecie gorzowskim. Jak wynika, ze wstępnych informacji, auto osobowe wjechało w 10-letniego chłopca, który wraz grupą innych dzieci oczekiwał, na wejście do autokaru, którym miał ich zabrać na ferie do Zakopanego.

Chłopiec po potrąceniu był reanimowany, a następnie przetransportowany do szpitala. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

Kierowca, który potrącił dziecko uciekał z miejsca zdarzenia. W sobotę po południu policja poinformowała, że zatrzymała 26-letniego mężczyznę podejrzanego w tej sprawie.

– Zatrzymany o 15 przyznał się do prowadzenia BMW. Trwają czynności procesowe. Miał przy sobie narkotyki. Pobierana jest krew do badań – przekazała lubuska policja.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

5 komentarzy

  1. Handlarz narkotyków, policja powinna podać jego nazwisko, a rodzina powinna być dumna że takiego dzbana ma w rodzinie.

  2. Nie wiem jak można wjechać w jedno dziecko, które w grupie innych dzieci czeka przy autokarze (zakładam, że w miejscu do tego wyznaczonym – chodnik/parking szkoły).

  3. Mam nadzieję że dostaniesz 15 lat i zrobią w celi z tobą porządek

  4. Gdybym był ojcem tego chłopca, to przekazałbym sprawcy jasny komunikat. Niech modli się o jak najwyższy wymiar kary, bo jeśli ja dożyję chwili jego wyjścia z ZK to będzie jego koniec..

  5. Kim jest sprawca?