Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Kierowca BMW uciekał przez policją z „kogutem” na dachu [foto, wideo]

Policjanci z Bolesławca na Dolnym Śląsku zatrzymali po pościgu 25-letniego kierowcę BMW, który poruszał się z włączoną niebieską lampą błyskową na dachu i nie zatrzymał się do kontroli. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Mundurowi otrzymali zgłoszenie o samochodzie osobowym, który porusza się autostradą A4 z niebieską lampą błyskową niewłaściwie zmieniając pasy jezdni. Policjanci zlokalizowali wskazany pojazd i podjęli działania, żeby go zatrzymać i skontrolować.

Kierujący BMW w pierwszej chwili zatrzymał auto pozorując zastosowanie się do poleceń funkcjonariuszy, jednak po chwili gwałtownie ruszył i zaczął uciekać przed patrolem. Pościg z dróg powiatu bolesławieckiego przeniósł się na autostradę A4 w kierunku granicy.

Kierowca podczas ucieczki przekraczał linię podwójną ciągłą, niewłaściwie zmieniał pasy ruchu, zajeżdżał drogę licząc, że uda mu się uciec. Przy wsparciu policjantów ze Zgorzelca funkcjonariusze zablokowali autostradę, a pojazd udało się zatrzymać. Kierowca jednak postanowił kontynuować ucieczkę pieszo. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Jak się okazało pojazdem kierował 25-letni mieszkaniec Bolesławca. Badanie stanu trzeźwości oraz narkotestem dało wynik negatywny. Podejrzany łącznie odpowie za popełnienie 4 przestępstw i szereg wykroczeń. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, konsekwencje finansowe oraz utrata prawa jazdy.

(fot.,wideo Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska))

Jeden komentarz

  1. bmw i wszystko jasne,niezły z.jeb:-)