Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Poważny wypadek koło Zgorzelca. Sprawca pijany i pod wpływem narkotyków [zdjęcia]

Do groźnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 30 w okolicach Zgorzelca. Zderzył się tam 3 samochody osobowe. Na skutek wypadku troje uczestników zdarzenia trafiło do szpitala. Jak się okazało jeden z kierowców był pijany i pod wpływem narkotyków.
P

Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierując pojazdem marki Skoda, podczas wykonywania w miejscu niedozwolonym manewru wyprzedzania uderzył w bok wyprzedzanego pojazdu, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Nissan.

W wyniku zderzenia obrażeń doznali kierowca i pasażerowie pojazdu marki Skoda oraz kierowca pojazdu marki Nissan. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali.

Jak się okazało kierujący skodą miał ponad promil alkoholu w organizmie oraz był pod wpływem narkotyków. Dodatkowo poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, nie posiadając uprawnień do kierowania, a tablice rejestracyjne przewoził w… bagażniku. Teraz za swoje czyny 31-latek odpowie przed sądem.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone