Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Pijany kierowca uciekał przed policjantami. Zobacz nagranie pościgu [wideo]

Kierowca mazdy chciał uciec przed patrolem policjantów z grupy SPEED. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Podczas pościgu spowodował kolizję.

Do zdarzenia doszło w środę kilka minut po godzinie 13.00. Funkcjonariusze stołecznej grupy SPEED zwrócili uwagę na kierującego mazdą, który w czasie jazdy spożywał alkohol.

Mundurowi natychmiast udali się za tym pojazdem. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali kierującemu sygnały do zatrzymania. Mężczyzna jednak nie reagował i cały czas kontynuował jazdę.

Po chwili samochód się zatrzymał. Jednak, gdy policjant podszedł do pojazdu, kierowca nie chciał otworzyć drzwi. W pewnym momencie na widok podchodzącego funkcjonariusza ruszył z miejsca. Mundurowy próbował zatrzymać pojazd chwytając rękoma za słupek drzwi, niestety mężczyzna nie reagował na wezwania policjanta i odjechał. W ostatniej chwili funkcjonariusz odskoczył w bok unikając poważniejszych obrażeń, po czym on i jego partner ruszyli ponownie za mazdą.

Nie był to jednak koniec pościgu za kierującym. Po tym jak spowodował kolizję z innym kierującym, wysiadł on z samochodu i dalej uciekał pieszo, ale szybko został dogoniony i obezwładniony.

39-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem.

(fot. wideo Policja Stołeczna, źródło Policja Stołeczna)

Komentarze wyłączone