Poniedziałek, 27 września 202127/09/2021

„Kocham Cię Zuzia”, czyli kosztowne wyznanie miłości na ścianie [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali 17-latka, który sprayem pomazał ścianę szkoły oraz cztery zaparkowane pojazdy. Za akt wandalizmu nastolatek odpowie przed sądem.

Przed świętami policjanci z komisariatu w Sulechowie otrzymali zgłoszenia od mieszkańców o pomalowanej przez nieznanych wandali elewacji budynku jednej ze szkół. Tego samego dnia zgłosili się też właściciele czterech samochodów osobowych zaparkowanych przy jednej z ulic, które zostały pomalowane sprayem.

Mundurowi ustalili, że osobą, która mogła zniszczyć elewację budynku i pomalować zaparkowane pojazdy, jest 17-letni mieszkaniec Sulechowa. Młody mężczyzna został zatrzymany. Nastolatek jest znany policjantom i był już wcześniej notowany jako nieletni sprawca czynów karalnych.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 17-latkowi zarzutów niszczenia mienia. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany wyjaśnił, że w chwili popełniania czynów był pijany i nie wie dlaczego to zrobił.

Co więcej, mundurowi ustalili, że 17-latek pomalował sprayem kamerę znajdującą się na kiosku ze zniczami oraz przenośną toaletę, a na chodniku w rejonie cmentarza umieścił obraźliwe słowa skierowane do swojego znajomego.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone