Piątek, 28 stycznia 202228/01/2022

Skrępowane ciało matki znalazła córka. Po 23 latach zatrzymano podejrzanego o zbrodnię [zdjęcia, wideo]

Policjanci z podlaskiego „Archiwum X” dowiedli, że nie ma zbrodni doskonałej i po 23-latach od okrutnego morderstwa w Hajnówce, zatrzymali 56-latka podejrzanego o zabójstwo 73-letniej kobiety.

1 kwietnia 1996 roku, skrępowane ciało swojej matki znalazła córka. Do zbrodni doszło w jednym z domów na obrzeżach Hajnówki. Napastnicy zamordowali 73-letnią kobietę, w jej własnym domu. Najprawdopodobniej zabójcy podejrzewali, że seniorka ma w swoim domu dużo pieniędzy. Skrępowane kablami ciało 73-latki, leżące na podłodze odnalazła jej córka, która przyszła w odwiedziny.

Policjanci z podlaskiego „Archiwum X”, wspólnie z policjantami z komendy w Hajnówce, ponownie rozpoczęli analizę materiałów umorzonego już śledztwa dotyczącego zbrodni sprzed 23 lat co pozwoliło na wytypowanie podejrzanego w tej sprawie, ówczesnego mieszkańca Hajnówki, który bezpośrednio po zbrodni przeprowadził się do Wasilkowa.

Pracownik jednej z firm transportowych mieszczących się na terenie powiatu monieckiego został zatrzymany w wigilię pomiędzy Mońkami a Knyszynem, gdy wracał do domu po pracy. 56-letni mężczyzna był zaskoczony akcją funkcjonariuszy. Bezpośrednio po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia do hajnowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa i decyzja sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywocie.

(fot., wideo Policja Podla

Komentarze wyłączone