Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Wjechał do rowu i dachował. Był kompletnie pijany [zdjęcia]

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę, 29 grudnia w Cieślinie koło Inowrocławia. Pijany kierowca volkswagena uderzył w przepust i dachował w przydrożnym rowie. Jak się okazało mężczyzna kilka dni wcześniej został zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Jak wynika z ustaleń, 37-letni kierujący samochodem marki Volkswagen, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, gdzie uderzył w przepust drogowy i dachował. Jak się okazało kierujący autem był kompletnie pijany. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca nie odniósł obrażeń.

Policjanci ustalili, że 37-latek mimo, iż prawo jazdy miał dopiero od miesiąca, nie po raz pierwszy wsiadł do samochodu pod wpływem alkoholu. Kilka dni wcześniej (24 grudnia) został zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Miał wówczas 3 promile alkoholu. Zostały mu wtedy zatrzymane prawo jazdy.

37-latek odpowie za spowodowanie kolizji drogowej w Cieślinie, prowadzenie pojazdu bez uprawnień i ponowne kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat więzienia. Z pewnością z uprawnieniami do kierowania pożegna się na bardzo długo. 

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone