Niedziela, 28 maja 202328/05/2023

Pijany kierowca dostawczego forda utknął na przejeździe kolejowym

We wtorek rano obywatel Ukrainy postawił służby na nogi. Kierując w stanie nietrzeźwości samochodem dostawczym marki Ford Transit podczas przekraczania przejazdu zjechał przednimi kołami na torowisko, tarasując przejazd.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek około godziny 4:00 nad ranem na przejeździe kolejowo-drogowym w Rzeszowie. Kierujący pojazdem 24-letni obywatel Ukrainy zatarasował przejazd. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz policjanci.

Mundurowi zastali na miejscu samochód dostawczy marki Ford Transit stojący w poprzek przejazdu. Kierowca zjechał przednimi kołami z płyt przejazdowych na torowisko i w efekcie utknął na przejeździe.

Czynności służbowe wobec kierującego pojazdem wykonali funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rzeszowie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Okazało się, że kierowca prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,36 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

O godzinie 4:25 funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej usunęli auto z przejazdu. Dzięki sprawnej interwencji służb, incydentalne zdarzenie nie spowodowało przerwy w ruchu pociągów.

(fot. SOK)

Komentarze wyłączone