Wtorek, 11 maja 202111/05/2021

Ucieczkę kradzionym mercedesem zakończył uderzając w budynek [zdjęcia]

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic oraz policjanci z Żar zatrzymali po pościgu 23-latka, który nie zatrzymał się do kontroli. Młody kierowca ucieczkę zakończył uderzając w budynek. Jak się okazało, pojazd wcześniej ukradł.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 23 lutego. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplicach postanowili zatrzymać do kontroli samochód marki Mercedes Sprinter na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierujący jednak zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie pojazdu i oddalił się z dużą prędkością w kierunku miejscowości Trzebiel. Rozpoczął się pościg, do którego włączyli się policjanci z Żar.

W pewnym momencie kierowca mercedesa nie opanował pojazdu i uderzył w budynek gospodarczy w miejscowości Drożków. Natychmiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało mercedes sprinter został skradziony na terenie Niemiec. Pojazd o wartości ok. 100 tys. został zabezpieczony i niebawem zostanie zwrócony właścicielowi.

(fot. Straż Graniczna, Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone