Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Jechał pijany. Prawo jazdy miał zaledwie jeden dzień

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 21-latka, który kierował samochodem osobowym marki Volkswagen będąc pod wpływem alkoholu. Młody kierowca nie nacieszył się długo posiadanym prawem jazdy, gduż zaledwie dzień wcześniej odebrał dokument uprawniający do kierowania. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

26 lutego na terenie Nidzicy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego marki Volkswagen. Jak się okazało, 21-latek miał w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. W trakcie weryfikacji uprawnień do kierowania mieszkańca gminy Nidzica okazało się, że młody kierowca zaledwie dzień wcześniej odebrał dokument prawa jazdy.

Jak ustalono, samochód udostępnił mu członek rodziny. Został on ukarany mandatem karnym za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy. Ponadto za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 000 zł.

(fot. Policja, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone