Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

Pijany kierowca doprowadził do wypadku i uciekł. W aucie zostawił rannego pasażera [zdjęcia]

Wypadek miał miejsce w piątek w gminie Sadlinki w woj. pomorskim. Kierowca toyoty jadąc pod wpływem alkoholu doprowadził do groźnego wypadku i uciekł z miejsca zdarzenia, zostawiając w aucie rannego pasażera.

Wczoraj kilkanaście minut po godz. 8 na drodze z Gardei do Sadlinek na łuku drogi doszło do wypadku drogowego z udziałem toyoty, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Kierowca, pozostawiając pasażera, uciekł pieszo w kierunku Rusinowa. Policjanci szybko odnaleźli poszukiwanego mężczyznę. Został on zatrzymany.

Ze wstępnych informacji mundurowych wynika, że 44-latek siedząc za kierownicą toyoty nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do lasu, gdzie doszło do wywrócenia samochodu.

W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że 44-letek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 3 promile. Poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitala. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone