Piątek, 17 września 202117/09/2021

3-letnie dziecko utknęło w windzie. Na pomoc ruszyli policjanci [foto]

3-letnie dziecko utknęło w windzie, która zacięła się na półpiętrze. Matka dziecka chwilę wcześniej wybiegła za drugim, 5-letnim dzieckiem, które rozmyśliło się z jazdy windą, a ta po chwili ruszyła z 3-latkiem w środku i zacięła się między piętrami.

Do zdarzenia doszło we wtorek w przejściu podziemnym w centrum Białegostoku. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że 3-letnie dziecko utknęło w windzie, która zacięła się na półpiętrze. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano patrol.

Funkcjonariusze w trakcie błyskawicznie przeprowadzonej rozmowy z matką 3-latka ustalili, że kobieta wybiegła za 5-letnim bratem chłopca, który nagle rozmyślił się z jazdy windą. Wtedy winda ruszyła z młodszym dzieckiem w środku i zacięła się między piętrami.

Policjanci, wspólnie z konserwatorem, przesunęli drzwi windy. Jeden z funkcjonariuszy wspiął się i przez szyb windy wszedł szczeliną do jej środka. 3-latek siedział w wózku i był przestraszony całą sytuacją. Policjant uspokoił dziecko, a następnie przekazał 3-latka jego matce.

(fot. KMP Białystok)

Komentarze wyłączone