Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Nagroda za pomoc w ustaleniu sprawcy potrącenia młodego małżeństwa w Rudzach [foto]

Policjanci z Oświęcimia prowadzą intensywne czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy wypadku drogowego, który po potrąceniu młodego małżeństwa uciekł z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło około godziny 1.00  w nocy z soboty na niedzielę (29.02/1.03.2020) w Rudzach na drodze krajowej numer 28, na trasie między Zatorem a Wadowicami. Kryminalni ustalili, że kierowca samochodu jechał od strony Zatora i potrącił dwoje pieszych, poruszających się lewą stroną jezdni, po czym nie udzielając rannym pomocy odjechał z miejsca zdarzenia.

W wyniku potrącenia 27-latek doznał bardzo poważnych obrażeń ciała i w stanie nieprzytomnym został przewieziony do szpitala, gdzie nadal przebywa. Do szpitala trafiła również jego 26-letnia żona, która w wyniku potrącenia doznała urazu ręki.

Rodzina oraz znajomi z pracy małżeństwa, poszkodowanego w wypadku wyznaczyli nagrodę pieniężną, dla osoby, która wskaże sprawcę wypadku lub przekaże informacje na podstawie ,której dane sprawcy zostaną ustalone.

Osoby, które posiadają taką informację, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Oświęcimiu pod numer 47 83 26 280 lub pod numer  47 83 26 370. Policja zapewnia anonimowość.

(fot. KPP Oświęcim)

Komentarze wyłączone