Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024

Śmiertelny wypadek koło Słupska. Nie żyje pasażer, kierowca był pijany [foto]

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło wczoraj pomiędzy Kczewem, a Słonowicami na terenie powiatu słupskiego w woj. pomorskim. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Śmierć na miejscu poniósł pasażer auta. Jak się okazało kierowca pojazdu był pijany. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze policji wstępnie ustalili, że 30-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf jadąc w kierunku Kczewa, na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo.

W wyniku odniesionych obrażeń 31-letni pasażer pojazdu, mieszkaniec powiatu słupskiego, poniósł śmierć na miejscu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 30-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce wypadku oraz sporządzili oględziny rozbitego auta. Śledczy szczegółowo ustalają okoliczności zdarzenia. Spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone