Z objawami koronawirusa uciekł z przychodni. Chciał napić się piwa i zapalić papierosa [zdjęcia]

Funkcjonariusze z Rawicza w woj. wielkopolskim zatrzymali 49-latka, u którego istniało podejrzenie zarażenia koronawirusem. Mężczyzna bez zgody lekarza opuścił placówkę medyczną, gdzie miał oczekiwać na przyjazd karetki.

24 marca policjanci zostali poinformowani, że 49-latek, u którego wystąpiły objawy zakażenia koronawirusem pomimo zaleceń lekarza opuścił przychodnię. Rawiczanin miał oczekiwać na przyjazd karetki by zostać przewieziony do szpitala zakaźnego. Mężczyzna jednak zniecierpliwił się oczekiwaniem i postanowił napić się piwa i zapalić papierosa.

Funkcjonariusze wyposażeni w odzież ochronną, zauważyli na ulicy Grota Roweckiego w Rawiczu siedzącego na przystanku autobusowym mężczyznę, którego szukali. 49-latek palił papierosa i pił piwo. Był agresywny i wulgarny w stosunku do policjantów i nie stosował się do wydawanych poleceń. Wobec rawiczanina zostały użyte środki przymusu bezpośredniego.

Po przyjeździe na miejsce karetki, mężczyzna został przekazany załodze medycznej. 49-latek odpowie przed sądem za złamanie przepisów prawa. Nieprzestrzeganie nakazów i zakazów przez chorego lub nosiciela choroby zakaźnej lub osoby podejrzanej o nosicielstwo oraz spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Za to wszystko grozi mu kara grzywny.

(fot. KMP Rawicz, źródło KMP Rawicz)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *