Poniedziałek, 04 lipca 202204/07/2022

Z objawami koronawirusa uciekł z przychodni. Chciał napić się piwa i zapalić papierosa [zdjęcia]

Funkcjonariusze z Rawicza w woj. wielkopolskim zatrzymali 49-latka, u którego istniało podejrzenie zarażenia koronawirusem. Mężczyzna bez zgody lekarza opuścił placówkę medyczną, gdzie miał oczekiwać na przyjazd karetki.

24 marca policjanci zostali poinformowani, że 49-latek, u którego wystąpiły objawy zakażenia koronawirusem pomimo zaleceń lekarza opuścił przychodnię. Rawiczanin miał oczekiwać na przyjazd karetki by zostać przewieziony do szpitala zakaźnego. Mężczyzna jednak zniecierpliwił się oczekiwaniem i postanowił napić się piwa i zapalić papierosa.

Funkcjonariusze wyposażeni w odzież ochronną, zauważyli na ulicy Grota Roweckiego w Rawiczu siedzącego na przystanku autobusowym mężczyznę, którego szukali. 49-latek palił papierosa i pił piwo. Był agresywny i wulgarny w stosunku do policjantów i nie stosował się do wydawanych poleceń. Wobec rawiczanina zostały użyte środki przymusu bezpośredniego.

Po przyjeździe na miejsce karetki, mężczyzna został przekazany załodze medycznej. 49-latek odpowie przed sądem za złamanie przepisów prawa. Nieprzestrzeganie nakazów i zakazów przez chorego lub nosiciela choroby zakaźnej lub osoby podejrzanej o nosicielstwo oraz spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Za to wszystko grozi mu kara grzywny.

(fot. KMP Rawicz, źródło KMP Rawicz)

Komentarze wyłączone