Sobota, 21 maja 202221/05/2022

BMW roztrzaskało się na drzewie. Kierowca i pasażer uciekli [zdjęcia]

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Skoczów pod Kołobrzegiem. Kierowca samochodu osobowego uderzył w drzewo i wraz z pasażerem zbiegł z miejsca zdarzenia. Mieszkaniec pow. kołobrzeskiego został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało był pijany i posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj po godzinie 21.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Skoczów. W rozmowie ze świadkami funkcjonariusze ustalili, że samochód osobowy marki BMW uderzył w drzewo, a kierujący i pasażer uciekli. Policjanci w rejonie zdarzenia drogowego zatrzymali 52-letniego mężczyznę który przyznał się do kierowania pojazdem.

Jak twierdził jechał zawieść syna do kolegi. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy 1,5 promila w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że zatrzymany ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za złamanie zakazu i spowodowanie kolizji.

(fot. KPP Kołobrzeg, źródło KPP Kołobrzeg)

Komentarze wyłączone