Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Pijany kierowca wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Pasażerka zginęła na miejscu [zdjęcia]

Znamy więcej szczegółów śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego z al. Piłsudskiego w Łodzi. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych śmierć na miejscu poniosła pasażerka jednego z pojazdów.

Jak się okazało kierowca tego auta był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że będący w stanie nietrzeźwości, nie posiadający uprawnień do kierowania, 46-letni kierujący fiatem, jadąc ul. Kilińskiego w kierunku ul. Orla na skrzyżowaniu z al. Piłsudskiego wjechał na skrzyżowanie przy wyświetlanym czerwonym sygnale świetlnym. W chwili, gdy znajdował się na południowej jezdni al. Piłsudskiego został uderzony przez opla, którego kierowca poruszał się w kierunku Widzewa. W następstwie zderzenia pojazdy przemieściły się na chodnik.

Całą sytuacje widział patrol Straży Miejskiej, który natychmiast podjechał do poszkodowanych. W pierwszej kolejności mundurowi zaczęli udzielać pomocy poszkodowanym. Gdy byli zajęci udzielaniem pomocy i reanimacją pasażerki, zauważyli że 46-letni kierowca ucieka z miejsca zdarzenia.

Za mężczyzną pobiegły strażniczki i po chwili zatrzymały i doprowadziły go z powrotem na miejsce wypadku. W wyniku odniesionych obrażeń 46-letnia pasażerka fiata zmarła. Policjanci zbadali trzeźwość 46-letniemu kierowcy fiata, wówczas okazało się że w jego organizmie było aż 1,7 promila alkoholu ponadto nie posiada uprawnień do kierowania. Decyzją prokuratora mężczyzna został zatrzymany. Wkrótce usłyszy zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Województwa Łódzkiego, źródło Policja Województwa Łódzkiego)

Komentarze wyłączone