Środa, 31 maja 202331/05/2023

Brutalnie pobili 24-latka i przetrzymywali w mieszkaniu wbrew jego woli [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przetrzymywali znajomego w mieszkaniu wbrew jego woli. Oprawcy wcześniej dotkliwe pobili 24-latka, skrępowali mu ręce, a następnie założyli na głowę foliowy worek. Za pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem grozi kara do 15 lata więzienia.

4 marca br. roku, około godziny 09.20 policjanci z kutnowskiej komendy zostali powiadomieni, że w jednym z mieszkań w Kutnie doszło do pobicia i przetrzymywania mężczyzny wbrew jego woli.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, trzech mężczyzn wspólnie spożywało alkohol. W pewnym momencie pomiędzy nimi doszło do kłótni. Jeden z uczestników libacji został zaatakowany przez współbiesiadników. Dwaj oprawcy używając przemocy najpierw pobili 24-latka używając niebezpiecznego narzędzia, a następnie skrępowali mu ręce i założyli worek foliowy na głowę. Przetrzymywali w ten sposób pokrzywdzonego przez kilka godzin. 

Napastnicy zostali zatrzymani. Okazali się nimi 26 i 27-letni mieszkańcy Kutna, którzy mieli w organizmie ponad promil alkoholu. 5 marca br. roku obaj usłyszeli zarzuty za pozbawienie wolności ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi kara minimum 3 lat więzienia. Dodatkowo usłyszeli również zarzuty za pobicie oraz groźby. 6 kwietnia 2020 roku na wniosek prokuratury kutnowski sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone