Niedziela, 28 maja 202328/05/2023

Pobił ekspedientki, bo nie został wpuszczony do sklepu w „godzinach dla seniora” [foto]

Policjanci zatrzymali 35-latka, który pobił dwie ekspedientki jednego z marketów spożywczych. Powodem ataku miało, być to, że nie mógł on zrobić zakupów w sklepie w „godzinach dla seniorów”. Mieszkaniec Oświęcimia usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątkowe przedpołudnie policjanci zostali zaalarmowani przez obsługę marketu spożywczego o pobiciu dwóch ekspedientek przez nieznanego mężczyznę. Sprawca tuż po zdarzeniu wybiegł ze sklepu, wsiadł na rower i odjechał. Mężczyznę zdenerwował fakt, że nie został wpuszczony do sklepu, ponieważ zgodnie z wytycznymi w godzinach pomiędzy 10.00 a 12.00 zakupy mogą robić wyłącznie osoby po 65 roku życia.

W trakcie poszukiwań mundurowi dowiedzieli się, że dwoje klientów sklepu pojechało swoim samochodem za sprawcą, przekazując wskazówki dotyczące rysopisu oraz drogę jego ucieczki. Uciekiniera stracili z oczu, gdy wjechał na tereny zielone lecz tam szybko zlokalizowali go policjanci. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został postawiony zarzut uszkodzenia ciała dwóch osób, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot KWP w Krakowie, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone