Poniedziałek, 04 lipca 202204/07/2022

Wyszedł na ulicę z dwoma nożami i groził, że wszystkich pozabija. Policjanci użyli paralizatora [zdjęcia]

Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który podczas interwencji groził mundurowym pozbawieniem życia. Agresor ruszył na mundurowych z dwoma nożami i nie reagował na żadne polecenia. Stróże prawa w celu jego obezwładnienia użyli środków przymusu bezpośredniego, m.in. paralizatora.

Wczoraj, około godziny 16.30 dyżurny z Komisariatu Policji w Boguszowicach otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny, który z mieszkania znajomego zabrał dwa noże i wyszedł.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma problemy natury psychicznej i może znajdować się pod wpływem środków odurzających.

W rejonie skrzyżowaniu ulicy Wodzisławskiej z ul. Konarskiego, w dzielnicy Popielów policjanci zauważyli pobudzonego mężczyznę. Miał na sobie bluzę z długimi rękawami, spod których wystawały ostrza dwóch noży. Na widok interweniujących policjantów agresor zaczął wykrzykiwać, że wszystkich pozabija. Mundurowi, widząc idącego w ich kierunku mężczyznę, wezwali sprawcę do odrzucenia noży. Mężczyzna dalej nie reagował na polecenia i był mocno pobudzony. Wówczas mundurowi w celu jego obezwładnienia użyli środków przymusu bezpośredniego, m. in. tasera. 

W trakcie czynności mieszkaniec Rybnika wielokrotnie znieważał interweniujących policjantów. 27-latek został zatrzymany i przewieziony do Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Boguszowic nikomu postronnemu nic się nie stało i nie doszło do tragedii. Śledczy wyjaśniają okoliczności sprawy. Za te przestępstwa rybniczaninowi grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia.

(fot. KMP w Rybniku, źródło KMP w Rybniku)

Komentarze wyłączone