Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Świeżo zakupionym audi staranował pojazdy i uderzył w areszt śledczy [wideo]

Mundurowi ze Środy Wielkopolskiej zatrzymali dwóch mężczyzn. Powodem był alkohol i staranowanie kilku pojazdów oraz dwóch budynków w centrum miasta. Funkcjonariusze 30-letniemu sprawcy zdarzenia postawili zarzuty za kierowanie pojazdem bez uprawnień, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i kierowanie w stanie nietrzeźwości.

30-letni mieszkaniec Środy nie sądził, że wesoły sobotni wieczór spędzony w towarzystwie swojego rówieśnika, skończy się w policyjnym areszcie.

Do takiego finału przyczynił się alkohol. Jeden z nich kierując świeżo zakupionym audi A4 stracił panowanie nad autem i uderzył w zaparkowaną na ulicy Garncarskiej mazdę, a później w stojącego po drugiej stronie ulicy volkswagena golfa. Metą była pobliska kamienica, na której pijany kierowca zakończył swoją podróż. Ucierpiał również budynek pobliskiego aresztu śledczego. W wyniku silnego zderzenia staranowana mazda uderzyła w mur więzienia.

Po całej drogowej eskapadzie kierowca i pasażer zbiegli. O incydencie świadkowie natychmiast poinformowali policjantów. Mundurowi ustalili rysopis obu mężczyzn i krótko po zdarzeniu zatrzymali kierowcę. Pasażera również ujęto. Funkcjonariusze zauważyli go niedaleko miejsca zdarzenia, gdy chował się za znakiem drogowym.

Początkowo zatrzymano w policyjnym areszcie obu mężczyzn. Ostatecznie po wytrzeźwieniu zarzuty za popełnione przestępstwo i szereg wykroczeń usłyszał jeden z nich. Odpowie on za za kierowanie pojazdem bez uprawnień, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i kierowanie w stanie nietrzeźwości. O wysokości kary zadecyduje sąd.

(fot, wideo KPP Środa Wlkp, źródło KPP Środa Wlkp)

Komentarze wyłączone