Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Zabił 2-letniego dobermana młotkiem. 41-latek trafił do aresztu [zdjęcia]

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który podejrzany jest o uśmiercenie dwuletniego dobermana. 41-latek został zatrzymany przez policjantów, zaraz po tym jak wyszło na jaw, że dokonał bestialskiego czynu. Wobec mieszkańca gminy Marciszów zastosowano już tymczasowy areszt na 2 miesiące.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze został powiadomiony o fakcie uśmiercenia dobermana przez mieszkańca gminy Marciszów. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie.

Okazało się, że 41-letni mężczyzna nie zaprzeczał, że znajdując się na swojej posesji, kilkukrotnie uderzając w głowę psa młotkiem, pozbawił go życia. Jak twierdził, pies od jakiegoś czasu chorował i chciał mu jedynie ulżyć w cierpieniach.

W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia, ale też wytrzeźwienia, ponieważ miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zwierzę zostało zabezpieczone przez przedstawiciela Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, a następnie przekazane do Zakładu Weterynarii Sądowej we Wrocławiu, celem wykonania sekcji zwłok.

41-latek przyznał się do uśmiercenia psa. Wobec podejrzanego zastosowano już tymczasowy areszt na 2 miesiące. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Kara jaka może mu grozić za tego typu czyn, to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Dolnośląska, Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone