Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

Śmiertelne potrącenie pieszego [zdjęcia]

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę, 20 maja ok. godziny 15.00 na drodze wojewódzkiej 645 w Myszyńcu w woj. mazowieckim. Pieszy został potrącony przez samochód osobowy. Poszkodowany zginął na miejscu.

Jak wynika ze wstępnych informacji, pieszy przechodził przez jezdnię prowadząc rower.

Mężczyzna zdążył przejść przed jadącą ciężarówką. Natomiast ciężarówkę wyprzedzało w tym czasie mitsubishi, którym kierował 58-latek. Pieszy został potrącony przez auto osobowe.

Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń poszkodowany poniósł śmierć na miejscu. Okoliczności zdarzenia są ustalane pod nadzorem prokuratora. Droga w rejonie wypadku jest całkowicie zablokowana.

AKTUALIZACJA:

Jak ustalili policjanci, kierujący ciężarowym mercedesem 45-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jadąc drogą wojewódzką nr 645 od Łysych w kierunku Myszyńca w pewnym momencie zauważył jak z pobocza wyłania się z rowu starszy mężczyzna prowadzący rower i wchodzi na jezdnię nie zważając na jadące pojazdy.

Kierowca ciężarówki widząc sytuację próbował hamować i udało mu się uniknąć zderzenia z pieszym. Pieszy przekroczył osi jezdni i w tym momencie został potrącony przez 58-latka kierującego mitsubishi, który był już w trakcie wyprzedzania ciężarowego mercedesa.

Niestety w wyniku potrącenia pieszy zginał na miejscu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, jednak mundurowi z Myszyńca ustalili jego tożsamość. Ofiarą okazał się 84-latek.

(fot. eostoleka.pl,KMP w Ostrołęce źródło KMP w Ostrołęce)

Komentarze wyłączone