Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Kradzionym mercedesem, wartym blisko pół miliona złotych, uciekał przed policją [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali po pościgu 32-latka, który ukradł luksusowego mercedesa. Śledczy udowodnili mu kradzież trzech samochodów o wartości blisko miliona złotych. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany.

W miniony poniedziałek około trzeciej w nocy dyżurny komendy w Rudzie Śląskiej otrzymał informację, że w jednej z dzielnic miasta doszło do kradzieży pojazdu marki Mercedes GLS, wartego prawie pół miliona. Mundurowi szybko namierzyli pędzącego główną ulicą miasta mercedesa.

Funcjonariusze podjęli próbę zatrzymania samochodu, jednak złodziej zaczął uciekać w kierunku autostrady A4, nie reagując na polecenia do zatrzymania.

Do pościgu autostradą włączyli się również policjanci z komisariatu III, którzy byli na jednym z rudzkich MOP-ów. Nie spuszczając mercedesa z pola widzenia, patrole czas cały goniły uciekającego złodzieja. Na wysokości Gliwic do pościgu włączył się również patrol z autostradówki. Mężczyzna zjechał w pewnej chwili na autostradę A1, gdzie na wysokości Rybnika został zmuszony przez policjantów z rudzkiej „trójki” do zatrzymania.

Mercedes został odzyskany, a przestępca zatrzymany i przewieziony do Rudy Śląskiej. 32-latek ma na swoim koncie więcej kradzieży luksusowych samochodów. Z uzyskanych przez rudzkich kryminalnych informacji wynika, że mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju specjalizował się w pokonywaniu zabezpieczeń elektronicznych drogich aut. Detektywi dotarli do dziupli, gdzie trafiały samochody i zabezpieczyli części, na podstawie których będą ustalać właścicieli pozostałych, skradzionych pojazdów.

Śledczy udowodnili 32-latkowi trzy kradzieże luksusowych aut o łącznej wartości blisko miliona złotych. Na wniosek policjantów i prokuratora, wczoraj rudzki sąd tymczasowo aresztował złodzieja. Policjanci zapowiadają, że jest to sprawa rozwojowa i wszystko wskazuje na to, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

(fot. Policja Ruda Śląska, źródło Policja Ruda Śląska)

Komentarze wyłączone