Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Zamiast arbuzów… obywatele Afganistanu [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali sześciu obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Dwóch obcokrajowców zostało zatrzymanych w transporcie zabawek, a czterech kolejnych w naczepie ciężarówki z arbuzami wyposażonej w chłodnię, w której temperatura wynosiła 10 stopni Celsjusza. Mężczyźni zostali już przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Dwóch cudzoziemców zostało odnalezionych przez policjantów we wtorek 26 maja, a kolejnych czterech dzień później, po informacjach otrzymanych od pracowników dąbrowskich firm. Jak się okazało, w naczepach samochodów ciężarowych, które dojechały na teren przedsiębiorstw znajdowali się cudzoziemcy. Wszyscy z zatrzymanych mężczyzn deklarowali, że są obywatelami Afganistanu, a celem ich podróży była zachodnia Europa.

Do naszego kraju przyjechali z Turcji w transporcie zabawek oraz z Grecji w naczepie wyposażonej w chłodnię do transportu owoców. Czterej nielegalni imigranci jechali w niej około 100 godzin wśród palet z arbuzami, gdzie temperatura wynosiła 10 stopni Celsjusza. Nie posiadali oni żadnych dokumentów, w tym uprawniających ich do pobytu na terytorium RP.

Dalsze czynności prowadzone w obecności tłumacza pozwoliły potwierdzić ich obywatelstwo oraz ustalić dane osobowe. Mężczyzn przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone