Piątek, 26 lutego 202126/02/2021

Pijany 22-latek uciekał przed policją. W tracie pościgu uderzył w radiowóz [foto]

Policjanci zatrzymali 22 -letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uszkodził oznakowany radiowóz, był pijany i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ścinawie patrolując gminę, w jednej z miejscowości zauważyli dobrze im znanego 22-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Mercedes. Kiedy policjanci próbowali go zatrzymać  do kontroli drogowej, ten zignorował sygnały mundurowych i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za kierującym. Kiedy policjanci próbowali zablokować mu wyjazd z polnej drogi, ten z impetem uderzył w przód radiowozu, a następnie ominął policjantów i zaczął znowu uciekać.

W pewnym momencie 22-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy wiadukt kolejowy. Mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo. Został jednak szybko zatrzymany i obezwładniony.

Jak się okazało, kierujący nie posiadał prawa jazdy, a dodatkowo miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzuty. Będzie teraz odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności prawnej, poprzez uderzenie swoim pojazdem w przód oznakowanego radiowozu.

(fot. KPP w Lubinie, źródło KPP w Lubinie)

Komentarze wyłączone