Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Celowo wjechał BMW w psa. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami [wideo, foto]

Myśleniccy policjanci zatrzymali sprawcę potrącenia psa w Biertowicach. Mężczyzna, widząc idącego drogą czworonoga, najpierw zatrzymał się, a następnie z impetem ruszył i celowo wjechał w zwierzę.

Oficer prasowy myślenickiej komendy w sieci natrafił na anonimową relację świadka zdarzenia drogowego. Wynikało z niej, że mogło dojść do przestępstwa. Świadek twierdził, że widział jak samochód potrącił psa, a sposób, w jaki zachował się kierowca wskazywał na to, że zrobił to celowo.

Od tego momentu rozpoczęły się intensywne czynności  zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy oraz odnalezienia potrąconego pieska. Jeszcze tego samego dnia, policjanci ustalili świadków oraz zdobyli nagranie z monitoringu pokazujące całe zdarzenie i potwierdzające brutalne działanie sprawcy.

Po kilku dniach intensywnej pracy kryminalni namierzyli kierowcę. 24 czerwca br. 24 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego został zatrzymany i wkrótce stanie przed obliczem sądu.  Usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzętami, a prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do trzech lat więzienia i 100 tysięcy złotych grzywny. Jeżeli sąd uzna, że sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, może wymierzyć karę 5 lat więzienia.  Pies został odnaleziony i już powrócił do swoich właścicieli.

(fot. wideo Policja Myślenice, źródło Policja Myślenice)

4 komentarze

  1. Dajcie mi go ,to samo mu zrobie tylko 10 razy

  2. Pod koła z nim

  3. A dlaczego właściciel psa nie został ukarany? Pies biega po drodze stwarzając zagożenie..

  4. to sie typek zdziwił , teraz będzie karany i po pracy jeżeli ją ma , a może mamusia go utrzymuje ha ha