Wtorek, 02 marca 202102/03/2021

Pijany 24-latek roztrzaskał audi na drzewach [zdjęcia]

Młody kierowca audi nie opanował pojazdu, zjechał z drogi, uderzył w tablicę z nazwą miejscowości, a następnie w kilka drzew. Jak się okazało 24-latek był pijany.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 21 czerwca ok. godz. 5 rano na ul. Powstańców Wielkopolskich w Mochach. Informację o zdarzeniu przekazał jeden z mieszkańców ulicy, który usłyszał potężny huk, a gdy wyszedł z domu zauważył rozbite auto.

Jak ustalili mundurowi, 24-letni kierujący samochodem osobowym marki audi A7 stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w tablicę z nazwą miejscowości, a następnie staranował kilka drzew łamiąc je, doprowadzając do wywrócenia auta.

Świadkowie ruszyli z pomocą kierowcy samochodu osobowego i pomogli poszkodowanemu wydostać się z auta oraz odłączyć akumulator.

Uszkodzenia powstałe w wyniku utraty panowania nad pojazdem, połamane drzewa oraz niemal doszczętnie rozbity samochód wskazywały na możliwość poważnych następstw zdarzenia u kierowcy. 24-letni mieszkaniec gminy Wolsztyn ku zaskoczeniu policjantów był jednak przytomny i nie posiadał widocznych obrażeń.

W trakcie rozmowy bardzo wyraźnie wyczuwalna była jednak od niego woń alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło podejrzenie dotyczące obecności alkoholu w jego organizmie. Urządzenie wskazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. 24-latkowi grozi pozbawienie wolności do 2 lat.

(fot. KPP Wolsztyn, źródło KPP Wolsztyn)

Komentarze wyłączone