Środa, 23 czerwca 202123/06/2021

Spłonął dom bohaterki programu „Nasz nowy dom”. Policja zatrzymała podejrzanego o podpalenie [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali 54-latka, który jest podejrzany o podpalenie drewnianego domu w miejscowości Antonin w woj. podlaskim. Pokrzywdzona to bohaterka programu „Nasz nowy dom” prowadzonego przez Katarzynę Dowbor. 3-lata temu ekipa programu wyremontowała dom kobiety.

Policjanci z Wysokiego Mazowieckiego, 18 lipca około 1.50, otrzymali zgłoszenie o pożarze jednego z domów w  miejscowości Antonin. Spaleniu uległy dwie ściany zewnętrzne drewnianego domu, dach oraz wyposażenie. Pokrzywdzona oszacowała starty na blisko 350000 złotych.

Właścicielka domu – Pani Beata w 2017 była roku uczestniczką programu „Nasz nowy dom”.

Kobieta wraz z dziećmi odeszła od męża, który nadużywał alkoholu. Na pomoc samotnej matce ruszyła ekipa programu. Dom bohaterki przeszedł gruntowny remont.

– To niezwykle dzielna kobieta. To nie jest osoba, która prosi o pomoc, która wyciąga rękę i mówi: „dajcie mi”. To bardzo ciężko pracująca, cudowna dziewczyna, która stara się stworzyć synom dobry, ciepły dom -powiedziała w Polsat News Katarzyna Dowbor prowadząca program.

– Cały czas myślę, jak ktoś mógł podnieść rękę na tak bezbronną, eteryczną, ciepłą osobę jak Pani Beata. Podaliśmy jej wędkę, pomogliśmy, żeby wszyscy poczuli się bardzo bezpieczni. To świetna matka. Tak dobrze wychowanych dzieci dawno nie spotkałam – dodała.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania osoby, która mogłaby mieć związek z przestępstwem. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej ustalono dane podejrzanego. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec powiatu. Już po kilku dniach, mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu, w którym przebywał. W momencie zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

Warto dodać, że 54-latek jest znany mundurowym. Już wcześniej miał konflikty z prawem. Między innymi w czerwcu dokonał zniszczenia samochodu poprzez wybicie w nim szyby. Groził też podpaleniem zabudowań innemu mieszkańcowi Ciechanowca. Usiłował też dokonać kradzieży z włamaniem do metalowej kasetki z pieniędzmi, w jednym z lokali w Ciechanowcu.

Dziś, wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(fot. KPP Wysokie Mazowieckie, źródło KPP Wysokie Mazowieckie)

Komentarze wyłączone