Wtorek, 02 marca 202102/03/2021

15-latek ukradł toyotę i ruszył w miasto. Był pod wpływem alkoholu [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali 15-latka, który ukradł wartą 85 tys. złotych toyotę i ruszył w podróż do miasta. Jak się okazało nastolatek prowadził auto pod wpływem alkoholu.

W minioną sobotę po godzinie 16. oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Toyota warta blisko 85 tys. zł została skradziona z terenu ośrodka wypoczynkowego w gminie Łąck.

Policjanci natychmiast rozpoczęli działania aby zatrzymać sprawcę i odzyskać toyotę. Czujni policjanci z płockiej drogówki podczas patrolu terenu zauważyli na jednej z ulic miasta nadjeżdżające z przeciwnego kierunku auto tej samej marki i koloru co skradziony.

Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Kiedy podbiegli do pojazdu, za kierownicą siedział młody człowiek. Okazał się nim 15-letni płocczanin. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości nieletniego. Alkomat pokazał blisko 0,2 promila alkoholu w organizmie.

Samochód wrócił już do właściciela, a nieletni wkrótce zostanie przesłuchany. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone