Sobota, 12 czerwca 202112/06/2021

Pijany 16-latek zaatakował policjanta nożem [wideo]

Pijany 16-latek zaatakował nożem jednego z policjantów, którzy zostali wezwani do bójki na terenie parku w Warszawie. 16-latek został zatrzymany i umieszczony w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w godzinach nocnych na terenie Parku Młocińskiego. Policjanci z Bielan zostali powiadomieni o bójce pomiędzy dwoma grupami młodych ludzi korzystających z części rekreacyjnej parku.

Kiedy mundurowi wyjaśniali okoliczności zgłoszenia z krzaków wybiegł młody mężczyzna który zaatakował nożem jednego z funkcjonariuszy. Policjant wykonał unik, dzięki czemu ostrze noża trafiło w kaburę broni służbowej. W wyniku ataku,mundurowy doznał urazu głowy, uderzając o parkową infrastrukturę.

16-latek został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzone jest śledztwo w kierunku usiłowania zabójstwa w związku z napaścią na funkcjonariusza. Wobec zatrzymanego Sąd Rodzinny i Nieletnich zastosował środek w postaci umieszczenia w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy. O dalszym losie nastolatka zdecyduje sąd.

(fot. wideo KRP V – Bielany, Żoliborz)

Komentarze wyłączone