Piątek, 17 września 202117/09/2021

Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych. Kierowca BMW uciekł z miejsca wypadku (foto)

Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło w sobotę o godzinie 9:45 na przejściu dla pieszych w Sztutowie na Pomorzu. Kierowca BMW potrącił mężczyznę i nie udzielając pomocy rannemu uciekł z miejsca wypadku.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący BMW z niewyjaśnionych przyczyn potrącił pieszego, który przechodził przez przejście dla pieszych. Kierowca BMW nie zatrzymując się i nie udzielając pomocy poszkodowanemu, odjechał z miejsca zdarzenia i po przejechaniu około 50 metrów uderzył w znak informacyjny oraz w płot ogradzający posesję.

Mimo podjętej reanimacji życia 47-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli dowody oraz przesłuchali świadków. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone.

Do sprawy zostały zatrzymane 3 osoby, od których pobrano krew do dalszych badań. 22-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 32 i 33 lat, wszyscy są mieszkańcami województwa mazowieckiego. Są znane personalia trzeciego mężczyzny, który również jechał tym pojazdem, jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu.

Pojazd, którym podróżowali zatrzymani został zabezpieczony przez policję. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone