Środa, 03 marca 202103/03/2021

Pięć osób poważnie rannych po wypadku w Anielinie. Sprawca miał blisko 4 promile (zdjęcia)

60-letni mężczyzna mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie i aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów spowodował wypadek drogowy, w którym poważnie ucierpiało dwoje dzieci oraz trzy osoby dorosłe. Sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 24 sierpnia o godzinie 18.30 w Anielinie, w gminie Poświętne w woj. łódzkim. Policjanci wstępnie ustalili, że 60-letni kierowca opla corsy, zjechał na przeciwległy pas drogi i czołowo zderzył się z samochodem marki Kia Sportage, którym podróżowały cztery osoby – dwie kobiety w wieku 35 i 38 lat oraz dwoje dzieci w wieku 7 i 8 lat. 

Siła uderzenia była tak duża, że wszyscy uczestnicy wypadku z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitali w Tomaszowie i Opocznie, a następnie decyzją lekarzy  czworo z uczestników zdarzenia trafiło do dwóch łódzkich szpitali. Obojgu kierującym została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

Jak się okazało 60-letni kierowca opla miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna ma orzeczony prawomocny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawy wypadku grozi kara  do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Opoczno, źródło KPP Opoczno)

1 komentarz

  1. szkoda, że sprawca nie zdechł