Poniedziałek, 08 marca 202108/03/2021

Bijąc, dusząc i wlewając taksówkarzowi alkohol do ust, ukradli mu 350 złotych (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzny, który napadli na taksówkarza w Łodzi. Sprawcy bijąc, dusząc i wlewając poszkodowanemu alkohol do ust, ukradli mu 350 złotych oraz wyrzucili przez okno wyposażenie pojazdu warte ponad 2000 złotych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 23 sierpnia. Około godziny 5 rano taksówkarz otrzymał zlecenie kursu z jednej z restauracji na ulicy Kolumny. Do taksówki wsiadło trzech mężczyzn, którzy po chwili zaczęli zachowywać się wulgarnie i agresywnie w stosunku do kierowy.

Jeden z napastników bijąc i dusząc zmuszał taksówkarza do przejazdu przez skrzyżowanie bez zwalniania prędkości.

Pozostali oprawcy wlewali pokrzywdzonemu alkohol do ust. Pasażer siedzący obok kierującego zabrał ze schowka 350 złotych, po czym wyrwał i wyrzucił przez okno wyposażenie taksówki.

Nienasyceni przemocą napastnicy, po zatrzymaniu się, zaczęli kopać i niszczyć karoserię skody. Kolejnego dnia po zgłoszeniu, śledczy wytypowali potencjalnych sprawców napadu. Napadnięty taksówkarz rozpoznał swoich oprawców.

26-latek, 24-latek oraz ich 49-letni kompan zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Zostanie im przedstawiony zarzut rozboju, a dwóch z nich dodatkowo odpowie za uszkodzenia mienia. Okazało się, że jeden z oprawców był już wcześniej notowany za podobne przestępstwo. Do sądu zostały już skierowane wnioski o tymczasowe aresztowanie. Teraz grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone