Niedziela, 24 września 202324/09/2023

31-latek zjechał z drogi i uderzył w schody prowadzące do sklepu (foto)

31-letni kierowca samochodu osobowego marki Toyota stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi, po czym uderzył w schody prowadzące do sklepu. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w Wojcieszowie w woj. dolnośląskim. Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi został telefonicznie powiadomiony, że samochód osobowy zjechał z drogi publicznej i uderzył w schody. Gdy na miejsce dotarli policjanci, kierowcy już nie było. Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia i kierowali ruchem.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że autem kierował 31-letni mieszkaniec tego miasta. Najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad autem. Wtedy też zjechał z drogi na chodnik i uderzył w kamienne schody prowadzące do sklepu.

Na szczęście na chodniku i schodach w tym czasie nie było żadnej osoby i nikt w wyniku tego zdarzenia nie odniósł obrażeń. Samochód został odholowany przez pomoc drogową i umieszczony na policyjnym parkingu.

W trakcie dalszych czynności policjanci dotarli do kierowcy. Mężczyzna oświadczył, że oddalił się z miejsca zdarzenia, w celu zorganizowania holowania auta. Za naruszenie przepisów ruchu drogowego został nałożony na niego mandat karny.

(fot. KPP Złotoryja, źródło KPP Złotoryja)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone