Niedziela, 07 marca 202107/03/2021

Matka z córką przyłapane na kradzieży. Towar ukryły w wózku z rocznym dzieckiem

Matka i córka zostały przyłapane na gorącym uczynku, kiedy kradły towar w sklepie. Kobiety swój łup w postaci wyrobów drogeryjnych i artykułów przemysłowych oraz spożywczych ukryły w wózku rocznego dziecka. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu po 10.00 policjanci z warszawskiego Bemowa otrzymali zgłoszenie o kradzieży sklepowej. Jak ustalili mundurowi, matka z córką zostały przyłapane na kradzieży przez pracownika ochrony. Ich łupem były artykuły drogeryjne, które kobiety ukryły w wózku rocznego dziecka. Liczyły, że w taki sposób nie zwrócą na siebie uwagi.

Uwagę policjantów zwróciły jednak jeszcze inne artykuły znajdujące się w wózku. W związku z tym, że istniało podejrzenie, że te rzeczy mogą pochodzić również z kradzieży mundurowi rozpoczęli ustalenia. Okazało się, że się nie pomylili. Kobiety chwilę wcześniej były w innym sklepie, skąd zostały skradzione zabawki i artykuły spożywcze.

Matka z córką zostały zatrzymane. Podczas przeszukania mieszkania należącego do kobiet policjanci ujawnili opakowania perfum, które pochodziły z kradzieży. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzane usłyszały dwa zarzuty kradzieży, gdzie łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 1500 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone