Poniedziałek, 08 sierpnia 202208/08/2022

Pijany kierowca audi potrącił dwóch funkcjonariuszy. Policjanci użyli broni

Policjanci prowadzili pościg za 49-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Podczas ucieczki potrącił dwóch policjantów. Funkcjonariusze użyli broni w celu zatrzymania uciekiniera.

Policjanci z Chełmży podczas patrolowania drogi krajowej nr 91 w Ostaszewie, pow. toruński zaważyli osobowe audi A6. Auto jechało „wężykiem” od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli. Ten zignorował ich polecenia i zaczął oddalać się w kierunku Grzywny. Tam, policjanci z drugiego patrolu, skierowanego do pomocy, próbowali zatrzymać uciekający samochód.

Funkcjonariusz, który wysiadł z radiowozu musiał odskoczyć, aby uniknąć potrącenia przez auto, którego kierowca nawet nie zwolnił.

Radiowozy ścigały audi do miejscowości Warszewice, gdzie kierowca wjechał na ogrodzony teren jednej z firm. Tam auto zatrzymało się. Jeden z radiowozów zatarasował wyjazd. Mundurowi z drugiego radiowozu wysiedli i zaczęli zbliżać się do uciekiniera. Ten, widząc co się dzieje, ruszył na nich potrącając dwóch policjantów. Trzeci z funkcjonariuszy widząc tę sytuację użył broni. Ta zdecydowana postawa odniosła oczekiwany skutek. Pojazd zatrzymał się, a kierowca szybko został obezwładniony.

43-latek trafił do policyjnej celi. Okazało się, że był pijany. Miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty dotyczące przestępstw, których się dopuścił. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ucieczkę oraz czynną napaść na policjantów 43-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska )

Komentarze wyłączone