Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Pijany kierowca gimbusa wiózł dzieci. Opiekun uczniów też był pod wpływem alkoholu (zdjęcia)

Podczas działań pod hasłem ,,Gimbus” policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę autobusu , który przewoził dzieci. Jak się okazało, mężczyzna kierował pojazdem mając blisko promil alkoholu w organizmie. W autobusie był też opiekun dzieci….. który również był nietrzeźwy.

W poniedziałek, 14 września na terenie powiatu kutnowskiego mundurowi z drogówki prowadzili wzmożone działania o nazwie ,,Gimbus”. Policjanci postanowili skontrolować autobus szkolny, który dojeżdżał do jednej ze szkół na powiatu kutnowskiego.

Kontrola trzeźwości 60-letniego kierowcy wykazała, że w jego organizmie znajduje się prawie promil alkoholu. W autobusie podróżował też opiekun nieletnich, który również znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

60-latkowi zostały przedstawione zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 

63-letni opiekun odpowie za podjęcie pracy w stanie nietrzeźwości za co może grozić kara aresztu lub grzywny, a także utrata pracy.

(fot. KPP Kutno, źródło KPP Kutno)

 

Komentarze wyłączone