Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Wjechał na rowerze na czerwonym. Po chwili został potrącony (wideo)

16-letni rowerzysta zignorował czerwone światło, a następnie wjechał na jezdnię wprost przed jadący samochód osobowy. Nastolatek z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę

Zdarzenie miało miejsce 10 września na ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. Na nagraniu widać jak mężczyzna na rowerze wjeżdża na przejazd dla rowerzystów, w momencie, w którym po drugiej stronie jezdni zapala się zielone światło. Na odcinku, na który wjechał kierowca jednośladu, wciąż pali się czerwone światło. Po chwili dochodzi do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy.

Poszkodowany 16-letni kierujący jednośladem w wyniku zdarzenia stracił przytomność. Nastolatek z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

– Na warszawskich skrzyżowaniach, zwłaszcza szerokich, dwupasmowych ulic fazowa zmiana świateł jest czymś normalnym i czymś normalnym jest wjeżdżanie rowerzystów na skrzyżowanie, gdy mają akurat czerwoną fazę na bliższym pasie ruchu – napisał autor nagrania.

(fot. screen YT/Rowerem Tam i siam.)

2 komentarze

  1. Niestety zmyliło go światlo zielone które zapaliło się przy następnym przejściu. Przykre szkoda chłopaka i kierowcy samochodu. Oby szybko doszedł do zdrowia.

  2. Niestety często się to zdarza i rowerzystom i kierowcom.
    Szkoda chłopaka. Brawa dla Pana z nagrania za super reakcję.