Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Z pseudohodowli odebrano 50 kotów perskich. „Były w bardzo złym stanie zdrowia” (zdjęcia, wideo)

Policjanci wraz z Powiatowym Lekarzem Weterynarii oraz wolontariuszami Fundacji Animal Rescue Poland, weszli na teren posesji w Piasecznie, gdzie znajdowała się pseudohodowla kotów perskich. Odebrano około 50 zwierząt Jak się okazało, 55-letni „hodowca” był poszukiwany listem gończym.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją musieli siłowo wejść na jedną z posesji w Piasecznie gdzie znajdowała się pseudohodowala. Właściciel na widok funkcjonariuszy zabarykadował się wewnątrz budynku. Mimo wielokrotnych wezwań do dobrowolnego otwarcia domu nie chciał wpuścić służb do środka.

Podczas interwencji wsparcia mundurowym udzieliła Fundacja Animal Rescue Poland i Powiatowy Lekarz Weterynarii. Na terenie posesji wolontariusze odłowili około 50 kotów perskich, które były w bardzo złym stanie zdrowia i przebywały w warunkach urągających wszelkim zasadom hodowli.

– Odebraliśmy kilka miotów z matkami oraz kilka kotów dorosłych. Kocięta i kotki są w bardzo złym stanie, jednego z kotów nie udało się uratować. Pchły, świerzb, choroby wirusowe, potworne zarobaczenie, brak szczepień, brak PODSTAWOWEJ opieki – to tylko niektóre z ich dolegliwości po pierwszych oględzinach u weterynarza – poinformowali obrońcy praw zwierząt.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli między innymi liczne środki farmaceutyczne i dokumentację. Natomiast funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali 55-letniego właściciela tej hodowli. Mężczyzna był bowiem poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Zwierzęta wczoraj po południu trafiły na badania do schronisk spełniających wymogi weterynaryjne. Pomoc w tej sprawie udzielili również włodarze miasta i gminy Piaseczno, kierownictwo Biura Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego, oraz strażacy z PSP i OSP Piaseczno.

(fot. Fundacja Animal Rescue Polska, KPP W Piasecznie)

Komentarze wyłączone