Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

2,5-latek zażył lek dla dorosłych, a wszystkie karetki były zajęte. Pomogli policjanci (zdjęcia)

Policjanci z Głogówka w woj. opolskim pomogli rodzicom 2-5-latka, który połknął lek dla dorosłych. Pech chciał, że w chwili zdarzenia wszystkie karetki były zajęte, więc funkcjonariusze bez wahania zapewnili rodzinie pilotaż do szpitala.

12 września, tuż po godzinie 22:00 do Komisariatu Policji w Głogówku przyjechała roztrzęsiona rodzina z 2,5-letnim dzieckiem. Jak się okazało, mały chłopczyk najprawdopodobniej pod nieuwagę domowników zażył lek dla dorosłych. Niestety, w tym czasie wszystkie karetki były zajęte.

Ta sytuacja stwarzała bezpośrednie zagrożenie dla życia dziecka. Dlatego dyżurny bez wahania podjął decyzję o pilotażu do oddalonego o blisko 30 km szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Policyjną eskortą samochodu z małym dzieckiem zajęli się sierżanci Daniel Sikora oraz Łukasz Kadela. Policjanci włączyli sygnały oraz zapewnili bezpieczny i najszybszy dojazd do szpitala.

Dzięki pomocy mundurowych mały chłopczyk szybko trafiła pod opiekę specjalistów. Na szczęście, jak pokazały wyniki badań, dziecku nic poważnego się nie stało.

(fot. KPP Prudnik, źródło KPP Prudnik)

Komentarze wyłączone