Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Wynosiły ubrania ze sklepów nie płacąc za nie. Kobieca szajka z Lublina zatrzymana w Tarnowie

Kobieca szajka, w skład której wchodziły cztery mieszkanki Lublina, trafiła w ręce policjantów z Tarnowa. Lublinianki w wieku od 24 do 38 lat dopuściły się masowej kradzieży ubrań na terenie Podkarpacia. Po wrześniowych „zakupach” zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty.

Kobiety działały na ternie dużych centrów handlowych, z których wynosiły na masową skalę ubrania bez płacenia za nie. Do gustu przypadła im szczególnie jedna z tarnowskich galerii, gdzie na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy były aż trzykrotnie. Odwiedziły także galerię w Mielcu.

Wszędzie tam gdzie się pojawiły mieszkanki Lublina zostawiały po sobie spore braki w towarze. Z popularnych „sieciówek” wynosiły w torebkach odzież damską, męską oraz dziecięcą. Pozostawały bezkarne, bo znalazły sposób, aby „oszukać” elektroniczne bramki.

Po wrześniowych „zakupach” w Tarnowie kobiety zostały zatrzymane i trafiły w ręce policjantów. Mundurowi zabezpieczyli przy nich skradzione tego dnia w Tarnowie i w Mielcu ubrania warte blisko 10 tysięcy złotych. Każda z kobiet usłyszała po 7 zarzutów.

Śledczy mają powody twierdzić, że mieszkanki Lublina działały także na terenie innych galerii w Małopolsce i Podkarpaciu. Obecnie weryfikują swoje przypuszczenia.

(fot. Policja Tarnowska, źródło Policja Tarnowska)

Komentarze wyłączone