Środa, 04 października 202304/10/2023

Z 3 promilami w organizmie uciekał przed policją. Jazdę zakończył w rowie (zdjęcia)

Policjanci podjęli pościg za kierującym pojazdem marki Volkswagen Passat, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Jak się okazało mężczyzna był kompletnie pijany, a do tego miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

We wtorek (22.09.2020r.) przed godz. 19.00 policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej w woj. warmińsko-mazurskim, zauważyli pojazd marki VW Passat jadący ulicami miasta. Sposób jazdy kierowcy sugerował, że może on być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej.

Kierujący volkswagenem widząc umundurowanych funkcjonariuszy i oznakowany radiowóz wyraźnie przyspieszył i odjechał w kierunku miejscowości Kaliszki. Policjanci natychmiast pojechali za nim wydając mu polecenie do zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca nie reagował na nie.

Na wysokości miejscowości Kolonia Kawałek, na łuku drogi, kierujący wpadł w poślizg, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w barierki, a następnie przekoziołkował. Auto dachowało i zatrzymało się na łące. Kierowca i pasażer zostali zakleszczeni w samochodzie. Po wydostaniu ich z auta przewiezieni zostali do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie doznali poważniejszych obrażeń.

Wykonując czynności procesowe na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że pojazdem marki VW Passat kierował 40-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, który do maja 2022 roku miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jechał z 77-letnim znajomym. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn. Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a pasażer blisko 0,5 promila.

Kierowca passata został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy trzy zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Drugi zarzut dotyczy złamania zakazu orzeczonego przez sąd, a trzeci to niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Mieszkańcowi gminy Biała Piska grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone