Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

22-latka zlekceważyła znaki i doprowadziła do wypadku. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie (zdjęcia)

22-latka kierująca oplem rażąco naruszyła przepisu ruchu drogowego i spowodowała wypadek. Policjanci odebrali jej prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Do zdarzenia doszło 26 września o godzinie 14.20 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Fryszerka w woj. łódzkim.

Ze wstępnych informacji wynika, że  22-letnia mieszkanka Świdnika, kierująca oplem, podczas wyprzedzania na łuku drogi, czołowo zderzyła się z prawidłowo jadącym volkswagenem golfem, którym kierowała 19-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego.

Jak ustalili policjanci, kierująca oplem rozpoczęła manewr wyprzedzania  w miejscu do tego zabronionym o czym informują umiejscowione tam znaki drogowe, dodatkowo 22-latka zlekceważyła znak informujący o ostrym zakręcie w lewo i pomimo zagrożenia, podjęła decyzję o wyprzedzeniu poprzedzającego ją pojazdu. W wyniku tego opel zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem volkswagenem.

Policjanci biorąc pod uwagę okoliczności wypadku, oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, podjęli decyzję o zatrzymaniu 22-latce prawa jazdy. Podczas kontroli policjanci ustalili, że kierująca oplem w przeciągu roku, kolejny raz doprowadziła do tak niebezpiecznej sytuacji na drodze. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

(fot. OSP Poświętne/KPP Opoczno)

Komentarze wyłączone