Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

Tragiczny wypadek koło Niska. Nie żyje pasażer, kierowca był pijany (foto)

Wypadek miał miejsce wczoraj w miejscowości Jeżowe na Podkarpaciu. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł pasażer samochodu osobowego. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Jak się okazało był pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło ok. godz. 20 na drodze gminnej. Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący samochodem osobowym marki Daewoo Matiz, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto uderzyło w barierę ochronną, a następnie wpadło do rowu i przewróciło się na bok.

Kierujący i pasażer zostali wyciągnięci z pojazdu przez kierowców, którzy zatrzymali się w celu udzielenia pomocy. Pasażer był nieprzytomny. Na miejsce została wezwana policja, straż pożarna i pogotowie.

W międzyczasie kierowca oddalił się od pojazdu. Został znaleziony kilkaset metrów od miejsca wypadku w zaroślach. Miał problemy z poruszaniem z powodu stanu upojenia alkoholowego i obrażeń. Policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej 53-letni pasażer, pochodzący z Jeżowego zmarł. 69-letni kierowca, mieszkaniec tej samej miejscowości został przewieziony do szpitala, gdzie jest pod stałym nadzorem policji.

(fot. KPP Nisko, źródło KPP Nisko)

Komentarze wyłączone