Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Pijany kierowca BMW śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł (foto)

Kierowca samochodu osobowego marki BMW śmiertelnie potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych, po czym nie udzielając pomocy poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Dzięki obywatelskiej postawie świadka, sprawca został zatrzymany. Jak się okazało był pijany.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 18:30, na ulicy Zabierzowskiej w Niepołomicach. Kierujący samochodem marki BMW potrącił starszego mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych i odjechał z miejsca zdarzenia.

Wypadek ten widziało kilku innych kierowców m.in. 36 -letni mieszkaniec gminy Niepołomice podróżujący wraz z żoną. Mężczyzna widząc, że sprawca przyspiesza i ucieka z miejsca zdarzenia, natychmiast podjął za nim pościg. Małżonka kierowcy przekazywała policji na bieżąco aktualną lokalizację uciekającego BMW. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej, 46- letni mieszkaniec Krakowa, został zatrzymany po niespełna kilkunastu minutach przez patrol dzielnicowych.

Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań. Kiedy wytrzeźwieje zostaną wykonane z nim czynności. 46-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także ucieczkę z miejsca zdarzenia, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone